Kas soovite kaunistada oma krunti ja luua territooriumil kauni maastikukujunduse paljudeks aastateks? Muru rajamine on selleks otstarbeks suurepärane lahendus. Paks murukate rõõmustab silma pikka aega. Soovi korral saab iga aednik muru külvamise või muruvaiba laotamisega oma jõududega hakkama. Kuid peab olema valmis selleks, et kõigi etappide järgimiseks ja kvaliteetse murukatte tagamiseks tuleb koguda teadmisi. See nõuab palju aega ja jõudu. Et  aga aega ja jõudu säästa, saab sellise  teenuse tellida meie ettevõttest, kus töötavad suurte kogemustega spetsialistid.

Ühtlane muru – iga maastikukujunduse alus

Paljud suvilate ja eramajade omanikud eelistavad oma krundi kattena muru. Tihe muru muudab kauniks iga territooriumi. Sellega näevad aiad, lillepeenrad ja  muud istandikud huvitavamad ja efektsemad välja. Lisaks on murul mitmeid olulisi funktsioone:

 • Lämmatab umbrohu. Pärast  muru külvamist on nende kasv minimaalne
 • Väldib pinnase  ärauhtmist.

 Suvilas vaba aega veetes võib märgata, et kate on tallamiskindel. Pärast aktiivset murul viibimist võtab see kiiresti endise kuju ja rõõmustab oma iluga. Paljude eramajade omanike jaoks on selline muruplats suurepärane koht piknikute ja grillipidude korraldamiseks. Murule saab teha lasteala mängimiseks ja lõbutsemiseks. Ja kui inimene järgib aktiivset eluviisi ning treenib regulaarselt, tasuks tal oma territooriumile murukate rajada. Selle peal on lihtne ja kerge sportida – kate on ühtlane ega tekita treeningu ajal ebamugavusi.

 

Kuidas toimub muru rajamine

Tiheda murukatte loomine territooriumile tundub olevat lihtne. Praktikas võib tekkida palju raskusi. Ei piisa ainult seemnete või rullide valimisest. Samuti on vaja järgida kindlat tehnoloogiat, et mõnel alal ei tekiks tühjasid kohti. Paljude spetsialistide jaoks on muru rajamine tellija territooriumile üks raskemaid töid, kuna see nõuab paljude nõuete täitmist. Suurepärase lõpptulemuse saamiseks peab järgima järgmisi etappe:

 • Krundi ettevalmistamine muru rajamiseks.Seejuures puhastatakse territoorium ja valmistatakse ette pinnas;
 • Ala ettevalmistamine külviks;
 • Seemnete või rullide valik, et tuleks välja selline muru,  nagu krundi omanik seda ette kujutab;
 • Muru külvamine või muruvaiba laotamine

Seda toimingute jada järgivad meie spetsialistid klientide tellimustega töötades. Nii tuleb murukate alati ühtlane, kvaliteetne ja muutub iga territooriumi tõeliseks kaunistuseks. Nõuetekohase hoolduse korral kestab see palju aastaid. Selleks, et muru püsiks kaua ilus ja atraktiivne, tuleb seda õigel ajal niita ja mitte unustada kasta. Meie spetsialistid annavad pärast muru rajamist alati palju soovitusi, kuidas muru korralikult hooldada.

Millist muru saab krundile rajada

 Olenevalt kliendi soovidest luuakse tema krundile mitut liiki murukatteid. Esimene neist on partermuru. See variant on rohkem mõeldud dekoratiivse funktsiooni täitmiseks – sellel ei tohi kõndida. See näeb ilus välja, kuid peale kõndimist ei taasta oma kuju. Spordimurud eristuvad selle poolest, et need peavad vastu suurtele koormustele. Isegi intensiivne sportimine ei mõjuta nende välimust. Aia- ja pargimuru on atraktiivne selle poolest, et see näeb hea välja maastikukujunduses ja talub mõõdukat koormust.

Miks on parem muru rajamine  meilt tellida

Kui  olete otsustanud oma krundile muru luua, peaksite meie ettevõttega ühendust võtma mitmel põhjusel:

 • Kõigi teenuste osutamiseks sõlmitakse leping, kus on kirjas põhipunktid ja lõppmaksumus ilma lisatasudeta;
 • Materjalide ettevalmistamine ja nende toimetamine objektile kvaliteetse muru loomiseks;
 • Tehtud tööde kohta antakse garantii.

 Meie spetsialistid teevad kõike kvaliteetselt, korralikult ja mõistliku hinnaga, mis sõltub paljudest teguritest. Kõige määravamad on pindala, muru tüüp ja vajadus teha ettevalmistustöid. Enne teenuse osutamist konsulteerime kliendiga, mille käigus arutatakse läbi nii üksikasjad kui ka haljastuse variandid. Võtame alati arvesse oma klientide soove.

KÜSIGE HINNAPAKKUMIST

  Teie nimi *
  Teie e-mail *
  Telefon
  Teie sõnum