Tänapäeva maastikukujunduses kasutatakse aktiivselt sellist küpressiliste perekonna puud nagu elupuu.  Selle taime aretas esimest korda 1753. aastal Rootsi botaanik. Praegu kasvab ta oma looduslikus keskkonnas Põhja-Ameerikas, aga ka Ida-Aasias. See puu kuulub okaspuude kategooriasse ja sellel on  ererohelised pehmed okkad. Mõnikord võib olenevalt sordist ette tulla ka kollaseid, sinakaid ja kuldseid põõsaid ning puid.

 

 Elupuu istikud suudavad oluliselt mitmekesistada iga krundi taimestikku. Ja selleks, et need kasvama hakkaksid ja oma iluga rõõmustaksid, tasub need meilt soodsa hinnaga tellida. Istutusmaterjal on kvaliteetne ja aitab maastikku atraktiivsemaks muuta.

Elupuude kasutamine maastikukujunduses

Kui inimene soovib oma krunti vääristada, aitavad teda selles elupuuistikud, mida saab meie ettevõttest osta. Neid on palju liike. Nende hulgast saab valida need, mis aitavad maastiku kujundamisel soovitud efekti saavutada. Erinevat liiki elupuud on võimelised saavutama erinevaid eesmärke. Oma krundi jaoks saab valida järgmist tüüpi taimi:

 • Kääbuselupuud. Maastikukujunduses aitavad sellised väikesed puud luua luksuslikke alpinaariume;
 • Selline lahendus on optimaalne neile, kes soovivad oma krundile heki luua;
 • Solitäär.Seda tüüpi põõsaid kasutatakse siis, kui soovitakse maastikku mitmekesistada üksikute puudega.

 Elupuu on atraktiivne istutusmaterjal erakruntide omanikele, sest korraliku hoolduse korral ei kaota see aastaringselt oma atraktiivsust. Kõige rohkem kingib taim rohelust ja ilu talvel. Lumise ala taustal on see eriti efektne. Pärast elupuu istutamist näete, et teatud tüüpi maastikul suudab see mikroklimaatilisi tingimusi tasandada. Sellistest põõsastest istandikud aitavad kinni pidada tuulepuhanguid, tolmu ja mitmesugust mustust.

Miks valivad kruntide omanikud istutamiseks elupuu

 Elupuu tõmbab ligi sellega, et ta  on igihaljas okaspuutaim, mis rõõmustab oma iluga aasta ringi. Istutamiseks saab valida mis tahes tüüpi krooniga puu: püramiidi-, samba-, pallikujulise.

 Puu on krundiomanikele atraktiivne selle poolest, et ta on vähenõudlik. Lisaks saab elupuu ümber istutada ühest kohast teise, kartmata, et taim ei juurdu. See on üks väheseid puid, mis on väga vastupidav  madalatele temperatuuridele.

 Elupuu on atraktiivne ka selle poolest, et sellest võib saada lilleaia või murukatte imeline aktsent. Nõuetekohase hoolduse korral näeb ta välja korralik ja meeldiv.

 

Kust saab istikuid tellida

 Et istikud juurduksid, peavad need olema kvaliteetsed. Saame seda garanteerida, kui kliendid eelistavad osta elupuid meie ettevõttest. Meil on soodsa hinnaga saada mitut liiki elupuuistikuid. Istikute transportimiseks kasutatakse spetsiaalseid potte – olenevalt tarbija valitud puuliigist.

Müüme elupuid taskukohase hinnaga. Meie spetsialistid ütlevad teile:

 • kuhu on taimi  krundil kõige parem istutada;
 • kuidas neid hooldada, et need rõõmustaksid oma ilusa välimusega palju aastaid.

Elupuu istutamine ja hooldus

 See taim armastab valgust, seetõttu tuleks istutamiseks valida hästi valgustatud koht. Samas on oluline vältida istikute istutamist kõrvetavate päikesekiirte alla – nii kaotab puu palju niiskust ja võib peagi ära kuivada. Istutamiseks on parem valida pilvine kevadpäev – nii on istikul lihtsam uute tingimustega kohaneda. Sügisel on taime  ebasoovitav istutada. Sel ajal on suur oht, et elupuul ei ole aega enne talve uute tingimustega harjuda ja ta hävib. Kõige selle eest hoiatavad meie spetsialistid kliente konsultatsiooni ajal alati.

Seda liiki taimed on väga vastupidavad põuale. Kuid samal ajal armastab puu ka niiskust. Sel põhjusel ei tohi unustada teda õigel ajal kasta, eriti esimestel päevadel pärast istutamist. Juurdumise ajal vajab taim palju niiskust. Suvel tuleb kasta üks kord iga viie päeva tagant. Seejuures vajab taim vähemalt 10 liitrit vett. Sügisel ja kevadel on vaja arvestada ilmastikuoludega. Samuti on oluline mitte unustada elupuud piserdada,  et tolm ja muu mustus selle lehtedelt perioodiliselt maha pesta. Selle protseduuri jaoks sobivad nii hommik kui õhtu, kui  pole veel kõrvetavat päikesevalgust.

KÜSIGE HINNAPAKKUMIST

  Teie nimi *
  Teie e-mail *
  Telefon
  Teie sõnum